Dom na sprzedaż Konin – dlaczego warto sprawdzić stan techniczny nieruchomości?

Kupno nieruchomości Konin to bardzo często inwestycja na całe życie. Przed wyborem idealnego obiektu pod uwagę brane są takie czynniki jak cena, lokalizacja, metraż, otoczenie. Niezależnie od tego, czy mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego, czy pierwotnego, ważną rolę odgrywa sprawdzenie jego stanu technicznego.

Dom na sprzedaż Konin – audyt nieruchomości

Przed zakupem domu z rynku wtórnego należy sprawdzić przede wszystkim jego stan.  Kupno używanego domu bez dokładnej analizy, może wiązać się z poniesieniem dodatkowych kosztów inwestycyjnych. Jeżeli to możliwe, warto zapytać właściciela o wgląd do dokumentacji związanej z przeprowadzonymi remontami, wymianą wszelkiego rodzaju instalacji, przeglądów kominiarskich.

Dach, stan podłóg i sufitów oraz szczelność okien i drzwi to elementy na które należy zwrócić uwagę. Warto sprawdzić, czy dom na sprzedaż Konin został ocieplony oraz za pomocą jakich materiałów.
Każde pomieszczenie w budynku - od piwnicy po strych powinno zostać wnikliwie zweryfikowane.

Nieruchomości Konin – kontrola stanu technicznego budynku

Na własną rękę i bez odpowiedniego sprzętu nie jesteśmy w stanie szczegółowo zdiagnozować obiektu, dlatego warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego inżyniera budownictwa, który oceni jego stan techniczny oraz na koniec wystawi szczegółowy raport. Ukryte wady z pewnością wyjdą na jaw, a odpowiedni audyt domu pozwoli uniknąć dodatkowych wydatków w przyszłości.

Wykonanie profesjonalnego audytu domu na sprzedaż Konin pozwoli podjąć ostateczną decyzję zakupu nieruchomości.

Firma Świadome Kupowanie oferuje przeprowadzenie pełnego audytu technicznego wraz z pomiarami geodezyjnymi. To, co skrupulatnie zostanie sprawdzone to m.in. termoizolacja, kanalizacja, instalacja elektryczna, wentylacja, dach, kominy i wiele więcej elementów, które sprawdzisz tutaj: Świadome Kupowanie oferta 

Przed zakupem nieruchomości Konin warto zasięgnąć wiarygodnej opinii, która uchroni przed utopieniem pieniędzy w błoto.