Aktualności, ciekawostki i przydatne informacje.

BLOG

Zakończenie budowy domu – jak wygląda odbiór budynku?

Zakończenie budowy wymarzonego domu to wyjątkowy moment – już za chwilę możliwe będzie odebranie kluczy i rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu. Zanim to nastąpi pamiętaj jednak, by wcześniej przeprowadzić inspekcję obiektu w celu weryfikacji tego czy został on wybudowany zgodnie z normami budowlanymi i tzw. „sztuką budowlaną”. Odbiór domu jest niezbędny, aby cieszyć się funkcjonalnymi oraz nowoczesnymi wnętrzami.

Odbiór domu – na czym polega?

Odbiory domów to usługi świadczone przez doświadczonych inżynierów, którzy dzięki wiedzy oraz odpowiednim narzędziom są w stanie przeprowadzić dokładny audyt nieruchomości. Wykonują oni oględziny stanu technicznego budynku, a także sprawdzają zgodność prac z projektem i wymaganiami klienta. Dzięki temu wykrywają wszelkie usterki, weryfikują stan instalacji itp.

Odbiór domu to kompleksowa usługa, w skład której wchodzą liczne działania. Specjaliści zajmą się między innymi sprawdzeniem:

  • stanu elementów wewnętrznych w budynku – tynków, posadzek, okien, parapetów, drzwi oraz instalacji;
  • stanu elementów zewnętrznych domu takich jak dach, elewacja, balkon czy taras;
  • stanu elementów otoczenia, w tym ogrodzenia, garażu, podjazdu itd.;
  • czy w budynku znajdują się wszystkie elementy techniczne obiecane przez dewelopera;
  • czy stan nieruchomości jest zgodny z polskimi normami budowlanymi;
  • wymiarów domu i poszczególnych wnętrz oraz tego czy są one zgodne z projektem.

Taka kompleksowa inspekcja domu pozwoli wykryć wszelkie nieprawidłowości – nawet te niewidoczne gołym okiem. Specjaliści korzystają bowiem z nowoczesnych narzędzi takich jak np. kamery termowizyjne czy wilgotnościomierze, dzięki czemu są w stanie stwierdzić np. nieszczelność okien albo ognisko korozji.

Odbiory domów – komfort i oszczędności Korzystając z odbioru domu przez specjalistów, unikniesz przykrych niespodzianek i będziesz mógł wprowadzić się do obiektu, który spełni oczekiwania Twojej rodziny. To jednak nie wszystko – w przypadku wykrycia przez inżynierów jakichkolwiek wad technicznych czy usterek nie ponosisz kosztów ich usunięcia. Odpowiedzialny za naprawy i pokrycie ich kosztów jest deweloper, który nie wywiązał się z umowy. Chcesz przeprowadzić kompleksową inspekcję domu? Pamiętaj o tym, by postawić na doświadczonych specjalistów, którzy przeszli stosowne szkolenia i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu zyskasz pewność, że odbiór zostanie przeprowadzony prawidłowo i sprawnie, a Ty będziesz mógł jak najszybciej zamieszkać w swoim nowym domu!

Odbiór domu przez zewnętrzną firmę rozpoczyna się od przesłania specjalistom dokumentacji, na podstawie której będą mogli przeprowadzić późniejsze prace i zweryfikować stan techniczny obiektu. Jest to usługa, którą poleca się wszystkim osobom pragnącym mieszkać w możliwie najlepszych warunkach i tym samym uniknąć jakichkolwiek problemów z eksploatacją budynku lub lokalu w przyszłości.

Warto dodać, że odbiory domów będą pomocne również w przypadku zakupu mieszkania lub domu z rynku wtórnego.

Odbiory domów – komfort i oszczędności

Korzystając z odbioru domu przez specjalistów, unikniesz przykrych niespodzianek i będziesz mógł wprowadzić się do obiektu, który spełni oczekiwania Twojej rodziny. To jednak nie wszystko – w przypadku wykrycia przez inżynierów jakichkolwiek wad technicznych czy usterek nie ponosisz kosztów ich usunięcia. Odpowiedzialny za naprawy i pokrycie ich kosztów jest deweloper, który nie wywiązał się z umowy.

Chcesz przeprowadzić kompleksową inspekcję domu? Pamiętaj o tym, by postawić na doświadczonych specjalistów, którzy przeszli stosowne szkolenia i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu zyskasz pewność, że odbiór zostanie przeprowadzony prawidłowo i sprawnie, a Ty będziesz mógł jak najszybciej zamieszkać w swoim nowym domu!

Kontakt

Zamów audyt

Nie kupuj kota w worku!
Sprawdzimy dla Ciebie każdą nieruchomość.