Aktualności, ciekawostki i przydatne informacje.

BLOG

Jak wygląda inspekcja domu przed zakupem?

Planujesz kupno domu z rynku wtórnego? Spędziłeś już kilka tygodni na nieustannym przeglądaniu ogłoszeń i w końcu znalazłeś wymarzony dom? Oczywiście często pojawiają się obawy związane ze stanem nieruchomości. Jest to świetny moment na skorzystanie z usług profesjonalnej inspekcji nieruchomości, dzięki której zostanie sprawdzony stan techniczny budynku, wszystkich instalacji, jak również przeprowadzona zostanie weryfikacja dokumentacji wybranego budynku.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z usługi, dzięki której inwestor będzie mógł określić koszty szacowanych prac, które trzeba będzie wykonać przed wprowadzeniem. W czasie wspomnianego procesu przeprowadzane są oględziny z wykorzystaniem urządzeń do badania termowizji, wilgotności, a także urządzeń endoskopowych, którymi można sprawdzić trudno dostępne miejsca.

Dlaczego warto sprawdzić dom przed zakupem? 

Wybierając usługi inspekcji domu przed zakupem zyskujesz szczegółową wiedzę na temat nieruchomości, w którą zamierzasz zainwestować. Sporządzony dokument nie tylko pozwoli Ci obliczyć koszty, które będziesz musiał włożyć w budynek, ale może również pomóc Ci w ostatecznych negocjacjach cenowych. Dzięki wspomnianej usłudze nie tylko dowiesz się czy możesz spodziewać się problemów z pleśnią lub grzybem, ale także czy zastosowane ogrzewanie jest wystarczające. Firmy zajmują się również szczegółowym sprawdzeniem instalacji wodnej, elektrycznej, kanalizacyjnej, gazowej, wentylacyjnej, deszczowej oraz innych.

Jak wygląda odbiór mieszkania z rynku wtórnego? 

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera większość osób korzysta z fachowej pomocy przy odbiorze budynku – jest to niezwykle popularna usługa na rynku polskim. Jednakże mało osób korzysta z niej podczas wyboru mieszkania na rynku wtórnym. Wykwalifikowani inspektorzy z wieloletnim doświadczeniem nie tylko identyfikują wady techniczne, które potencjalnie mogą występować na terenie nieruchomości, ale również sprawdzają szczelność gazu oraz czy pod płytkami w łazience nie stworzyła się wilgoć. Na podstawie otrzymanego raportu dowiesz się o wszystkich ukrytych wadach budynku, które mogłyby wpłynąć na komfort jego codziennego użytkowania.

Kontakt

Zamów audyt

Nie kupuj kota w worku!
Sprawdzimy dla Ciebie każdą nieruchomość.