Aktualności, ciekawostki i przydatne informacje.

BLOG

Jak długo trwa zakup domu?

Proces poszukiwania właściwej nieruchomości, a później sprawy związane z weryfikacją jej stanu prawnego czy pozyskaniem finansowania potrafią pochłonąć naprawdę mnóstwo czasu. W przypadku tak kosztownych inwestycji, jak zakup domu, pośpiech zdecydowanie nie jest wskazany.

Lepiej przecież upewnić się, że nowe cztery kąty, na które wydamy setki tysięcy złotych, są wolne od wad konstrukcyjnych i posiadają sprawnie działające instalacje, niż później żałować i mierzyć się z koniecznością przeprowadzenia kosztownego remontu. Tym bardziej, że większość nabywców nie zna się przecież na budownictwie i nie ma rozeznania na rynku nieruchomości.

W takiej sytuacji istnieje spore ryzyko, że zapłacimy kwotę znacznie wyższą od rynkowej wartości budynku mieszkalnego. Wszystkie te czynniki dodatkowo wydłużają proces zakupu domu, nic więc dziwnego, że niektórym osobom potrafi to zająć nawet pół roku lub więcej!

Jak szybko zweryfikować stan faktyczny budynku?

Istnieje na szczęście stosunkowo prosty i niezbyt kosztowny sposób, aby upewnić się, że budynek warty jest swojej ceny. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi kompleksowego audytu nieruchomości, co pozwala wydatnie skrócić czas od znalezienia interesującej nas ofert do finalnego zakupu domu. W wielu przypadkach wyniki audytu przekładają się też na dodatkowe oszczędności dla nabywcy, gdyż stanowią poważny argument podczas negocjacji.

Wybranie spośród tysięcy ogłoszeń dostępnych w internecie tej jednej nieruchomości, która spełni nasze oczekiwania, może zając w dzisiejszych czasach całe miesiące. Gdy czas nagli, bo np. rodzina ma się wkrótce powiększyć, może nam wtedy umknąć wiele istotnych kwestii, które będą miały w przyszłości ogromny wpływ na komfort mieszkaniowy. Lepiej więc postawić na audyt nieruchomości i sprawnie zweryfikować, czy w pobliżu nie powstaną wkrótce uciążliwe obiekty lub czy nasze nowe rodzinne gniazdko nie posiada trudnych do wyeliminowania usterek. Zakup domu na całe życie nie będzie spędzał nam wówczas snu z powiek, transakcję uda się zrealizować dużo szybciej, a przy podpisywaniu umowy nie będziemy mieć w głowie setek wątpliwości.

Jeżeli potrzebujesz doświadczonych specjalistów, którzy wykonają dla Ciebie rzetelny audyt nieruchomości, wybierz firmę Świadome Kupowanie. Pomożemy Ci kupić dom szybciej i bez zbędnego ryzyka. W razie dodatkowych pytań zachęcamy serdecznie do kontaktu!

Kontakt

Zamów audyt

Nie kupuj kota w worku!
Sprawdzimy dla Ciebie każdą nieruchomość.